Rekuperácia pomáha všetkým

Ak hľadáte rekuperáciu do domu alebo rekuperáciu do bytu ste na správnom mieste. V našich článkoch sa dozviete viac ako inde

meltem rozvody vzduchu

Rekuperačná jednotka Meltem s rozvodmi vzduchu aj bez nich

Rekuperačná jednotka Meltem je vďaka svojmu konceptu unikátne riešenie. Táto malá centrálna rekuperačná jednotka s pripojiteľnými rozvodmi vzduchu sa dá perfektne využiť ako rekuperácia do domu aj ako rekuperácia do bytu. Ak použijeme rekuperačnú jednotku Meltem v obývačkovo-kuchynskej časti, odvetráme tento priestor perfektne aj bez rozvodov. V nočnej časti (spálňa, detské izby,…) je vhodné použiť rekuperačnú jednotku Meltem s pripojenými rozvodmi vzduchu.

Rekuperácia Meltem WRG a WRG-II

Rekuperácia Meltem je ideálna rekuperácia do domu

Rekuperácia Meltem v sebe spája výhody centrálnych a lokálnych rekuperačných jednotiek. Toto unikátne riešenie si vzalo to najlepšie z oboch typov rekuperačných jednotiek. Nevýhodným vlastnostiam sa podarilo úspešne vyhnúť. A to všetko je navyše v štandarde pre využite v pasívnych domoch a tým pádom a v domoch s takmer nulovou potrebou energie – koncept DOM A0.

trieda sirenie covid

Vetranie s rekuperáciou proti Covidu a iným ochoreniam

Jeden zo základných problémov našich škôl je zlé vetranie. Takmer nikde sa nevyužíva nútené vetranie s rekuperáciou. Spoliehame sa na okná. Preto žiaci v „bežných časoch“ sedia väčšinu vyučovania v nevhodných podmienkach na učenie. A čo potom v „problematických časoch“ chorôb? Podmienky v triedach sú ideálne miesto na šírenie rôznych vírusov.

Fotografie od uživatele Expect Best ze služby Pexels

Rekuperácia Meltem pre domy A0

Energetická trieda A0 v ktorej musia objekty po 1.1.2021 zatriedené k tomu väčšinu stavebníkov presvedčí. Viete prečo neprinúti, ale presvedčí? Preto lebo rekuperácia vychádza ako najjednoduchšie riešenie na dosiahnutie energetickej triedy A0. Ak použijete rekuperačné jednotky Meltem je to aj jedno z najekonomickejších riešení. Či už je to rekuperácia do domu alebo rekuperácia do bytu je Meltem super voľba.