Vetranie s rekuperáciou proti Covidu a iným ochoreniam

Jeden zo základných problémov našich škôl je zlé vetranie. Takmer nikde sa nevyužíva nútené vetranie s rekuperáciou. Spoliehame sa na okná.

Preto žiaci v „bežných časoch“ sedia väčšinu vyučovania v nevhodných podmienkach na učenie. Vzduch ktorý dýchajú obsahuje toľko CO2, že väčšina žiakov nevníma učivo.

Časy šírenia chorôb

A čo potom v „problematických časoch“ chorôb? Podmienky v triedach sú ideálne miesto na šírenie rôznych vírusov.

Teraz máme problém Covidu, predtým problém chrípky a čo príde neskôr? Uvidíme.

Fakt je ten, že podmienkami v triedach našim deťom škodíme.

Vetranie oknami sa realizuje ťažko, takže väčšinu roka sa vlastne nevetrá. Účinok rýchleho prevetrania otvorením okien trvá len krátko.

Rekuperácia je najlepšia pomoc

Poďme konečne využívať vo väčšej miere nútené vetranie s rekuperáciou, lepšie riešenie neexistuje.

Hygienici varujú pred množením baktérií v potrubných rozvodoch vzduchu. Čo je pravda keď sa rekuperácia prevádzkuje nevhodne.

Našťastie existujú malé vetracie jednotky Meltem ktoré nepotrebujú žiadne rozvody vzduchu, teda nemajú kde vznikať baktérie.

Jednotky sú výkonné a keď ich výkon nestačí dá sa nezávisle od seba použiť viac kusov.

Žiadne rozsiahle stavebné úpravy, žiadne rozvody vzduchu, jednoduchá montáž, okamžitý úžitok. To je vetranie pomocou jednotiek Meltem.

Zhrnutie problému

Výhody rekuperácie Meltem

PS: na tomto odkaze je video model šírenia vírusu ktorý vydychuje žiak v triede so zavretými oknami. Je urobené vedcami z Berlínskej univerzity. Ak ste si mysleli, že vetranie oknami stačí, tak nestačí, lebo sú skoro stále zatvorené.